hakkımızda

Dr.Eser AĞAR 'ın Müzik HayatıHerşey alt kat komşumuzun kızlarının org dersi almasıyla başladı. Hafta bir ya da iki gün bir müzik öğretmeni eve geliyor ve ikisine birden özel ders veriyordu. Ben o zamanlar 7 yaşındayım, nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum ama muhtemelen annem izin almıştır ve kendimi onların dersini izlerken buldum. Onlar öğretmenden ders alıyor ben de her seferinde kenardan onları izliyordum. Dersleri bitince de boş kalan orga hemen oturup orda gördüklerimi yapmaya çalışıyordum.

Öğretmen beni görmüş ve annemi uyarmış ki bir müddet sonra annem ve babam bir akşam yemeğinde org alsak çalar mısın diye sordular. Ben de çalarım dedim. Ertesi gün eve geldiğim de org ve müzik öğretmeni Aynur hanım beni bekliyordu. Ve o gün derslere başladık. Anadolu Lisesi sınavları nedeni ile bir iki yıl sekteye uğrasa hep müzikle iç içe oldum. Ortaokula başladıktan sonra müzik öğretmenimiz Faik Kasapoğlu'nun da desteği ile piyanoya başladım.

Piyanoda koma sesleri olmadığı için yıllar içerisinde uda yöneldim ve Lise yıllarında değerli sanatçı Savaş Oytun'dan ud dersleri aldım. Bu sürede çeşitli organizasyonlarda profesyonel olarak enstrüman çaldım. 3 yıl Adana Öğretmenler Korosunda ud çaldım. Adana Anadolu Lisesi olarak Hürriyet Gazetesinin düzenlediği Altın Mikrofon müzik yarışmasına katıldık ve İstanbul finallerine katılmaya hak kazandık.

1995 yılında TRT Ankara Radyosunun açtığı sınavları kazanarak ud icracısı olarak görev yapmaya başladım. Ud enstrümanı tekil notalardan oluşuyordu, keza piyano da tekil notalardan oluşuyordu. Legato sesli bir enstrüman çalmak istedim ve kendi kendime ney üflemeyi öğrendim. Bir yıl boyunca okula devam ederken aynı zamanda Ankara Kuğulu Parkta piyano, Ankara Atlı Spor Kulübünde ud çaldım.

Okul bitikten sonra İstanbul'da asistanlık eğitimine başladım ve bir yandan da dizi ve film müzikleri için stüdyo kayıtlarına katıldım. Legato enstrüman olarak ney bana yetersiz geldi ve Serkan Çağrı'dan klarnet dersleri almaya başladım. Klarneturca grubunda klarnet çaldım. Mesleğimin yoğunluğu nedeni ile müzik çalışmalarımı amatör olarak sürdürmekteyim. Amatörce çaldığım enstrümanlar ney, mey, balaban, bağlama, kabak kemane, trompet, keman, darbuka, gitar ve flüttür.

En büyük hayalim Sezen Aksu'nun orkestrasında çalmaktır. Evrene enerjiyi yayıyorum ve bu konuda umutsuz değilim.


İletişim Bilgileri

Sosyal Medya

American Academy of Cosmetic Gynecologists üyesi olan ilk Türk doktordur. Estetik cerrahiye olan ilgisi nedeni ile 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’a gitti. Genital bölge estetiği konusunda dünyaca ünlü Dr.Red Alinsod ile birlikte Labioplasti, Labium Majus Estetiği, Klitoris Estetiği, Himenoplasti, Vajinal Rejuvenation ve Vajinal Daraltma konusunda çalışmalar yaptı.

İletişim Bilgileri

Copyright© 2020 Dr.Öğr.Üyesi Eser AĞAR
Bu internet sitesi Dr.Eser AĞAR tarafından hazırlanmaktadır. Dr.Eser AĞAR herhangi bir beyana ya da bildiriye gerek olmaksızın sitede değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu internet sitesi , içeriği ve uygulamaları ile sadece bilgilendirme amaçlı olup , herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitedeki bilgilerin, hekim muayene ve konsültasyonu sonucu sağlanan bilgilerle kıyaslanamayacağı kullanıcılar tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.